מהו כנס ללא תחפושות?

קוספליי היא מילה המורכבת מהמילים Costume ו-Role-play. משמעות המילה קוספליי היא להתחפש לדמויות מכותרים ופאנדומים שונים, ואפילו להתנהג כמוהן.

תחום הקוספליי הוא תחום מאוד פופולארי ביפן, וכן באופן כללי בקהילת האנימה והמנגה בעולם.

בכנס כאמ"י 2019 יתקיימו מספר אירועים המתמקדים בתחום הקוספליי, שמטרתם לספק במה לקהילת הקוספליי הישראלית ולחבריה המוכשרים.

אירועי הקוספליי בכנס:

לצערנו, מפאת חוסר זמן באירוע, לא נוכל להעלות את כולם לבמה. לכן, תתקיים שפיטה מוקדמת לתחרות הסקיטים לפני הכנס וכן שפיטה מוקדמת ביום הכנס לתחרות הקוספליי.

שימו לב: חובה לקרוא בתשומת לב את תקנון תנאי ההרשמה לקטגוריה אשר ברצונכם להירשם אליה.

תחרות הקוספליי

תחרות הקוספליי מיועדת לכל מי שתפרו/בנו/הדביקו/ריתכו/צרפו/יצקו/העלו באוב קוספליי, ורוצים להציג אותו על הבמה. כל אדם אשר הכין בעצמו את התחפושת שלו, ללא עזרה מקצועית, רשאי להירשם. הנרשמים לתחרות נשפטים ביום הכנס. לתחרות הקוספליי שלוש קטגוריות – יחידים, יחידים מתקדמים וקבוצות.

תחרות הסקיטים

סקיט הוא קטע משחק, ריקוד או מופע אשר מוצגים על ידי הקוספליירים על הבמה. הסקיט שלכם יכול להיות הכל – החל ממערכון פארודי ועד קטע ריקוד המתאים לדמויות. הנרשמים לתחרות הסקיטים נשפטים ביום הכנס, בזמן אירוע הקוספליי.

אירוע Cosplay Runway

מטרת האירוע היא לאפשר לקוספליירים לבטא את עצמם בחופשיות על מסלול האירוע ולהציג את התחפושת שלהם באופן שווה, מבלי להתחרות זה בזה.

ההרשמה לקוספליי ראנוויי תתקיים במהלך האירוע.

צוות השופטים:

שופטי תחרות הקוספליי:

טל חזן

צילום: Roee Z. Photography

טל חזן
בת 25, קוספליירית מזה 8 שנים ולומדת במחלקת עיצוב אופנה בשנקר. השתתפה ואף זכתה במגוון קטגוריות קוספליי, ביניהן זוגות, מתקדמים, וסקיטים. נהנית לעבוד על פרופס ואביזרים כמו שהיא נהנית מעבודת התפירה בקוספליי.

אלכס רוד
בעולם הקוספליי משנת 2004! ניסיון של כ-9 שנים בתחרויות קוספליי של אמא"י, כולל זכיות בקטגוריות יחידים, זוגות, קאסטים וכן בקטגוריית סקיטים. עם העדפה וחיבה בעיקר לקוספליי מכותרים נוסטלגיים וקוספליי שמבוסס על ביגוד היסטורי.

סתיו גיני

צילום: Apchi Cosplay

סתיו גיני
עוסקת בקוספליי מעל עשור, והכינה יותר מ-100 שונים.
זכתה 7 פעמים במקום הראשון בתחרויות הקוספליי של אמא"י בקטגוריות זוגות וקאסטים. זוהי הפעם השישית בה תשפוט בתחרות קוספליי.

שופטי סקיטים:

אופיר לוטן

צילום: Apchi Cosplay

אופיר לוטן
בת 21, קוספליירית ובעלת ניסיון בתחום התיאטרון והמחול. שפטה במספר תחרויות בארץ וזכתה בתחרויות סקיטים בארץ ובחו"ל. בנוסף, לקחה חלק בהפקות מקור קהילתיות בתפקידי משחק, ריקוד והפקה (R, פנדורה ו2D).

שחר אגרנט

צילום: Cielo+ Photography

שחר אגרנט
בת 23, קוספליירית מעל עשור, זכתה במספר תחרויות סקיטים ואף שפטה בתחרויות. לקחה חלק בהפקות מקור קהילתיות בתפקידי משחק, ריקוד, שירה ועיצוב. כיום סטודנטית לאנימציה.